Obsah

Schodisko za Kostolom sv. Jakuba sa dočkalo rekonštrukcie

Typ: ostatné
Nové schodisko Schodisko za sochou Panny Márie pri Kostole sv. Jakuba bolo už dlhé roky v nevyhovujúcom technickom stave. Mesto ho opravilo, v úpravách lokality chce pokračovať ďalej.

Nebezpečné schodisko, vedúce od sochy Panny Márie k novému cintorínu, si žiadalo pozornosť už dlhú dobu. „Pôvodné schody boli nielen strmé, od polovice svahu dokonca absentovali. Obyvatelia tak chodili po nespevnenom povrchu, čo predstavovalo potenciálne nebezpečenstvo. Cestu si tak radšej predlžovali obchádzkou,“ vysvetlil vedúci stavebného úradu Jozef Králik.

Stav schodiska pred a po rekonštrukcii.Mesto sa do úprav schodiska prostredníctvom zhotoviteľa pustilo začiatkom jesene. „Nové schodisko kopíruje pôvodnú trasu, avšak vedie od kaplnky až po spodný chodník. Zalomené je doprava, a to nielen z bezpečnostného hľadiska, ale aj z toho dôvodu, aby sme predišli výrubu stromu, ktorý sa v blízkosti nachádza,“ priblížil primátor Peter Wolf. Okrem samotnej úpravy schodiska, na ktorom zhotoviteľ doplnil aj nové zábradlie, bola súčasťou rekonštrukcie aj úprava časti chodníka. V prácach na úprave lokality chce mesto pokračovať, a to tak doplnením osvetlenia, ktoré sa bude týkať nielen samotnej lokality, ale aj schodiska či sochy Panny Márie, ako aj stabilizáciou svahu.


Vytvorené: 8. 2. 2023
Posledná aktualizácia: 8. 2. 2023 16:06
Autor: Mária Škvarová