Obsah

AKTUALIZÁCIA: Športová hala má prázdniny, palubovka prechádza rekonštrukciou

Typ: ostatné
Palubovka v mestskej športovej hale po rekonštrukcii. Foto: Erik Osvald.Hracia plocha v Mestskej športovej hale v Dubnici nad Váhom si opravu pýtala už dlhodobo. Počas prác je hala pre verejnosť dočasne uzatvorená.

Vzhľadom na jej zlý technický stav palubovka v mesiaci júl prechádza kompletnou opravou a výmenou poškodených častí podlahy vrátane vybrúsenia, tmelenia a viacnásobného náteru. „Častým a dlhodobým používaním bez výraznejších servisných úprav sa znehodnotil vrchný krycí lak podlahy. Niektoré z parkiet už nedržali pohromade a podklad, ktorý je pod nimi, bol rozdrvený a veľmi prašný. Pohyb prach ešte viac rozvíril, takže vzduch v hale nebol pre trénujúce deti veľmi priaznivý. Posunom parkiet dochádzalo k ich nestabilite, čím by ľahko mohlo dôjsť k zraneniu,“ vysvetlil viceprimátor mesta Adrián Gazdík.

Celková plocha, ktorej sa oprava dotkla, dosahuje veľkosť približne 900 m2. Po reparácii sú na ploche palubovky vyznačené hracie čiary pre hádzanú, tenis, volejbal, basketbal, florbal a prípadne aj bedminton. Mesto v rámci opravy vymenilo aj zničené obvodové lišty. Celkové náklady za opravu hracej plochy a potrebný materiál predstavujú 19 500 eur.

S prácami na renovácii palubovky sa začalo v pondelok 24. júna 2019. Športová hala bude verejnosti opätovne sprístupnená po 29. júli 2019. Okrem vynovenej  hracej plochy na jej užívateľov budú čakať aj nové samostojace sedadlá, ktoré budú slúžiť ako striedačky, ale rovnako aj pre návštevníkov športových alebo kultúrnych podujatí v športovej hale.

Aktualizované 10. júla 2019:  Podlaha v mestskej športovej hale je už na nepoznanie. Skôr, ako na ňu vstúpia nohy prvých športovcov, musí ešte zaschnúť, aby nedošlo k jej poškodeniu. Už teraz je však na pohľad estetickejšia, no najmä bezpečnejšia a funkčnejšia, ako tomu bolo doteraz. 


Vytvorené: 10. 7. 2019
Posledná aktualizácia: 12. 7. 2019 14:31
Autor: Veronika Rezáková