Obsah

Križovatka pred mestským športovým areálom bude bezpečnejšia, pribudne tu vyvýšená plocha aj priechod pre chodcov

Typ: ostatné
Križovatka pred mestským športovým areálom bude bezpečnejšia, pribudne tu vyvýšená plocha aj priechod pre chodcovK rekonštrukcii križovatky Ulice Jána Kalinčiaka a Ulice športovcov mesto pristupuje najmä z dôvodu zvýšenia bezpečnosti chodcov. Práce by mali začať v októbri, presný termín začiatku a ukončenia prác však bude známy po verejnom obstarávaní.

Križovatka miestnych komunikácií Jána Kalinčiaka a Športovcov vytvára stykovú križovatku tvaru T, ktorá je doplnená o vjazd do Mestského športového areálu (MŠA) v Dubnici nad Váhom. Keďže ide o frekventovaný úsek, ktorý denne využívajú nielen obyvatelia priľahlých ulíc, ale aj návštevníci športového areálu, v záujme zvýšenia bezpečnosti cestnej premávky sa samospráva rozhodla predmetný úsek stavebne upraviť.V úseku križovatky dochádza k častým kolíziám. Navrhli sme preto opatrenia na zníženie jazdnej rýchlosti v tomto úseku, vďaka čomu docielime zvýšenie bezpečnosti chodcov. Aj neohľaduplní vodiči budú musieť po rekonštrukcii v danom úseku spomaliť,“ vysvetlil zámer rekonštrukcie primátor mesta Peter Wolf.

Súčasťou navrhovaných opatrení je vyvýšenie celej plochy križovatky, čím sa uprednostní pohyb prechádzajúcich peších osôb. Pre zvýšenie bezpečnosti bude križovatka doplnená aj o nový nasvietený priechod pre chodcov, ktorý sa bude nachádzať na konci Ulice Jána Kalinčiaka. Nasvietenie sa dotkne aj pôvodného priechodu pre chodcov. „V rámci rekonštrukcie dôjde aj k bezbariérovej úprave nástupných plôch priechodov pre chodcov, ktoré budú obsahovať prvky pre nevidiacich a slabozrakých. Okrem toho upravíme aj nástupište autobusovej zastávky v smere na Trenčín. Zastávka, ktorá získa nový prístrešok, bude ponechaná v jazdnom pruhu, no od priľahlej spevnenej plochy a parkoviska bude nástupište oddelené deliacim pásom,“ priblížil detaily plánovanej rekonštrukcie vedúci stavebného úradu Milan Blaško. Ako dodal, nástupná plocha MŠA ani priľahlé parkovisko nebudú navrhovaným riešením rekonštrukcie križovatky dotknuté.

Práce na takmer 65-metrovom úseku by mali byť rozdelené do jednotlivých etáp. Aj keď počas prác dôjde k obmedzeniu plynulosti dopravy, na Ulici športovcov by mala premávka predbežne zostať zachovaná vždy v jednom smere.  Miestna komunikácia Jána Kalinčiaka a vjazd do Mestského športového areálu v Dubnici nad Váhom budú z dôvodu prebiehajúcich prác zatvorené na nevyhnutnú dobu. Rekonštrukčné práce si nevyžiadajú žiadne výruby drevín.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917 431 271


Vytvorené: 7. 9. 2020
Posledná aktualizácia: 25. 9. 2020 09:08
Autor: Mária Badačová