Obsah

Mesto začína s postupnou rekonštrukciou toaliet v budove polikliniky

Typ: ostatné
Mesto začína s postupnou rekonštrukciou toaliet v budove mestskej polikliniky.Hygienické zariadenia v budove mestskej polikliniky už dlhú dobu nespĺňajú očakávaný štandard. Nevyhovujúcu situáciu s toaletami v objekte intenzívne vnímajú nielen samotní návštevníci, ale aj lekári a zamestnanci pracujúci v objekte.

Samospráva sa mimo plánovanej rekonštrukcie objektu polikliniky rozhodla dať do poriadku aj zlý stav hygienických zariadení polikliniky. S ich rekonštrukciou začala v polovici mája. „Rekonštrukčné práce budú pozostávať z búracích prác, vyhodíme starý obklad a sanitu. Následne položíme nový obklad, osadíme novú sanitu a pribudnú aj nové dvere, svietidlá či batérie,“ vysvetlila riaditeľka mestskej príspevkovej organizácie DUMAT, m. p. o., Iveta Jurisová, ktorá zastrešuje rekonštrukciu toaliet v zdravotníckom zariadení.

S obnovou hygienických zariadení mesto začne na treťom poschodí, kde sídlia všeobecní lekári. Prednosť dostanú toalety pre verejnosť. Následne prídu na rad aj zariadenia vyčlenené pre lekárov a zamestnancov. „Na treťom poschodí začíname z dôvodu najväčšej poruchovosti toaliet, rovnako je to aj najnavštevovanejšie poschodie, keďže pokrýva najmä všeobecných lekárov pre deti a dorast,“ upresnila Iveta Jurisová. Po skončení rekonštrukcie toaliet na treťom poschodí sa pracovníci mestskej príspevkovej organizácie presunú na ďalšie poschodia a postupne tak zrenovujú hygienické zariadenia v celom objekte. „Vzhľadom na to, že rekonštrukciu realizujeme v rámci vlastných kapacít, odhadujem, že obnovu toaliet na jednom poschodí zvládneme do niekoľkých mesiacov. Mesto sa odhodlalo riešiť dlhoročný problém a verím, že ako návštevníci, tak i zamestnanci budú s novými hygienickými zariadeniami spokojní,“ dodala k téme riaditeľka DUMAT, m. p. o.

 

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková , hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271


Vytvorené: 19. 5. 2020
Posledná aktualizácia: 19. 5. 2020 15:53
Autor: Mária Badačová