Obsah

Na mestskom úrade uskutoční charitatívny koncert na pomoc deťom na Ukrajine

Typ: ostatné
Na mestskom úrade uskutoční charitatívny koncert na pomoc deťom na Ukrajine Koncert vážnej hudby, v ktorom sa predstavia tri hudobníčky (dve Ukrajinky a jedna Slovenka), nesie prívlastok charitatívny. V rámci dobrovoľného vstupného môžu návštevníci pomôcť deťom zasiahnutým vojnou na Ukrajine.

V sobášnej sieni Mestského úradu v Dubnici nad Váhom v piatok 14. júna o 16.30 h zaznejú skladby rôznych svetoznámych klasikov ako Johann Sebastian Bach, Franz Schubert, Johannes Brahms či Antonín Dvořák, no nebudú chýbať ani ukrajinské skladby.

O ich interpretáciu sa prostredníctvom spevu, hry na klavír a na violu postarajú hudobníčky Anna Zigmar (vlastným menom Anna Kondratieva), Natalyia Boychenko a Luisa Kočiš, ktoré sú hlavnými organizátorkami koncertu. Dve z interpretiek pochádzajú z Ukrajiny a na Slovensku žijú už niekoľko rokov. Mesto Dubnica nad Váhom poskytlo pre účel charitatívneho koncertu priestory.

Vstupné na približne hodinový koncert je dobrovoľné – jeho celý výťažok bude venovaný do ukrajinského centra, ktoré sa venuje deťom zasiahnutým vojnou v Chersonskej oblasti, odkiaľ pochádza aj jedna z interpretiek. Keďže kapacita sobášnej siene je obmedzená, pokiaľ chcete sedieť, odporúčame, aby ste prišli v dostatočnom predstihu. Tešíme sa na vašu účasť. 


Vytvorené: 28. 5. 2024
Posledná aktualizácia: 28. 5. 2024 10:43
Autor: Mária Škvarová