Obsah

Športová hala si berie prázdniny, palubovka prejde rekonštrukciou

Typ: ostatné
Hracia plocha v Mestskej športovej hale v Dubnici nad Váhom si opravu pýtala už dlhodobo. Počas prác bude hala pre verejnosť dočasne uzatvorená.

Vzhľadom na jej zlý technický stav palubovku v mesiaci júl čaká kompletná oprava a výmena poškodených častí podlahy vrátane vybrúsenia, tmelenia a viacnásobného náteru. „Častým a dlhodobým používaním bez výraznejších servisných úprav sa znehodnotil vrchný krycí lak podlahy. Niektoré z parkiet už nedržia pohromade a podklad, ktorý je pod nimi, je rozdrvený a veľmi prašný. Pohyb prach ešte viac rozvíri, takže vzduch v hale nebol pre trénujúce deti veľmi priaznivý. Posunom parkiet dochádza k ich nestabilite, čím by ľahko mohlo dôjsť k zraneniu,“ vysvetlil viceprimátor mesta Adrián Gazdík.

Celková plocha, ktorej sa oprava dotkne, dosahuje veľkosť približne 900 m2. Po reparácii budú na ploche palubovky vyznačené hracie čiary pre hádzanú, tenis, volejbal, basketbal, florbal a prípadne aj bedminton. Mesto v rámci opravy vymení aj zničené obvodové lišty. Celkové náklady za opravu hracej plochy a potrebný materiál predstavujú 19 500 eur.

S prácami na renovácii palubovky sa začne už v pondelok 24. júna 2019. Športová hala bude verejnosti opätovne sprístupnená po 29. júli 2019. Okrem vynovenej  hracej plochy na jej užívateľov budú čakať aj nové samostojace sedadlá, ktoré budú slúžiť ako striedačky, ale rovnako aj pre návštevníkov športových alebo kultúrnych podujatí v športovej hale.


Vytvorené: 21. 6. 2019
Posledná aktualizácia: 21. 6. 2019 14:07
Autor: Veronika Rezáková